Wordpress Dersi Almak İstiyorum

WordPress kendi internet sitenizi kurmak için kullanılır. Daha çok blog sitesi için kullanılsa da her türlü web sitesi yapılabilir. WordPress bir içerik yönetim sistemidir yani web sitelerinin kurulması ve çalışmasını sağlar. Kendinize WordPress Dersi Almak İstiyorum diyorsanız mutlaka iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

WordPress şu anda var olan en güncel ve kullanması kolay içerik üretim sistemidir. Birçok insan WordPress ile hayallerindeki web sitesinde kurmuş ve geliştirmiştir. Siz de WordPress kullanmak istiyorsanız hemen WordPress dersi alarak başlamalısınız. Konu web tasarımın alanına girmektedir görülecek olan kodlama tekniği web tasarım dersi kodlaması Php, Html, Bootstrap, Css ile örtüşmektedir

 

WordPress’in Avantajları Nelerdir?

İşte WordPress’in en önemli avantajları:

  • Ücretsizdir. Domain ve hosting almak için ücret ödersiniz ama site kullanımı ücretsizdir.
  • Açık kaynak lisansına sahiptir.
  • Teknik bilgi gerektirmez.
  • Tema ve renk açısından çok zengindir.

 

WordPress Site Kurulumu

Kurulumu kolaydır. Kullanıcılarına SEO desteği sağlar. Dilediğiniz gibi geliştirmeye imkan sağlar. WordPress sayesinde güncellemelerden haberdar olursunuz. İstediğiniz temalarla ve seçeneklerle zengin bir site kurulumu sağlar.

 

WordPress SEO Desteği Nedir?

SEO desteği sayfanızı daha iyi hale nasıl getireceğiniz konusunda size yardım eder. İnternet sayfanızda bulunan butonları düzenlemenizi kolaylaştırır. Butonlara tıklandığında bozuk olanları düzeltmeniz için size yönlendirme yapar. Arama motorlarında bulunmanızı kolaylaştırmak için öneriler verir. Sitenizi kurduktan sonra şüphesiz ki en önemli nokta insanların sizi bulabilmesidir. Bulduktan sonra ise sitenizi sevmeleri ve uzun süre takip etmeleridir. WordPress bu anlamda size en kolay ve en uygun web tasarım desteği verir.

İşte WordPress kullanan en çok bilinen sitelerden bazıları:

 

Web Tasarım Kursu

WordPress ile Ne Tür Siteler Kurulabilir?

WordPress, kurulabilen site çeşidi açısından en zengin platformlardan biridir. Hayal edebileceğiniz birçok siteyi kurmak mümkündür. Yalnızca kişisel bloglar değil kurumsal web siteleri bile oluşturabilirsiniz.

Eğer bir ürün tasarlıyorsanız bunun satışını yapacağınız bir online satış sitesi kurabilirsiniz. Forum kurarak insanların birbirine soru sorduğu, ürünler hakkında inceleme yazdığı bir siteye sahip olabilirsiniz. Yalnızca soru ve geniş kitlelerden cevap almak için bir soru-cevap sitesi de kurabilirsiniz. Böylece insanlar bilmedikleri şeyleri aramak için sizin sitenizi ziyaret eder.

Haber sitesi kurarak güncel olaylardan haberdar edebilir ve yorumlarınızı katabilirsiniz. Çeşitli alanlarda kurulmuş çok sayıda haber sitesi vardır. Bu yüzden siz de kendinize belirli bir haber alanı seçebilir ve bu yönde ilerleyebilirsiniz. Örneğin magazin dünyasının en güncel ve ilgi çekici haberlerini yayınlarsınız. Ünlüler hakkında detaylı bilgiler içeren bir blog hazırlayabilirsiniz.

WordPress Dersi Almak İstiyorum dedikten sonra wordpress ile çeşitli web siteleri kurabilir ve yayınlayabilirsiniz.

Arama motorlarında en çok tercih edilen blog sitelerini bulmak için biraz araştırma yapmanız gerekebilir. Bu geniş seçenekler dünyasında mutlaka kendinize uygun bir alan bulacaksınız.

 

WordPress Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bir hosting paketi seçmelisiniz. Ücret ödeyerek domain alma işlemlerini tamamlamanız gerekir. Hosting paketi, web sitenizin güvenliğini ve gelişmesini sağlar. SEO desteğini sizlere verir. Hosting paketini kendi sitenizin ihtiyacı yönünde seçmeniz gerekir. Domain ise alan adı anlamına gelir.

Site için aldığınız isimdir. .net, .com gibi eklentilerle kullanılır. Domain adınız site içeriğiyle uyumlu ve size özgü olmalıdır. Artık bu isimle tanınacak olan siteniz için isim bulmak en önemli basamaklardan biridir. Bu yüzden domain almadan önce araştırmakta ve düşünmekte fayda var.

Başka bir web sitesiyle aynı domain adını almak imkansızdır. Siz de bir domain aldığınızda artık size özgüdür ve başkası tarafından aynısı alınamayacaktır.

WordPress Dersi Almak İstiyorum
Etiketlendi: