Logo Yapma Programı

Logo Yapma Programı : Logo yapımı oldukça derin bir işlemdir. Firmanızın ne yaptığını ve ileride ne yapacağını temsil edecek parçaları içinde taşıması gerekmektedir. Yani logonun bir hikayesi olmalıdır. Logo hikayesi içinde şirketinizin vizyon ve misyonunu yansıtacağı için çok uluslu ve dili her ne olursa olsun herkesin anlayabileceği aynı zamanda anlaşılır bir logo yapmanız sizin için gerçek anlamda olumlu olacaktır.

Logo kullanımına bağlı olarak İnternet siteleri, broşür tasarımı veya bir çok yerde kullanılmaktadır. Siz de kendi tasarımınızı yaparak bir logo ortaya çıkarmak istiyorsanız aşağıdaki programlar ve tariflere uyarak ilerleyebilirsiniz.

Şirketin çok uluslu oluşunun ilk adımı logodur ve logo üzerindeki grafiklerin oldukça estetik olması şarttır. Göz yorucu renklerin üzerinde bulunmaması ve aynı zamanda da dikkat çekici özelliğe sahip olması gerekmektedir. Renklerin insanlar üzerinde bıraktığı etki göz önünde bulundurulacak olursa renklerin insanları tetikleyici, mutlu edici, güvende hissedeceği vb gibi işlevlerin içinde olması gerekmektedir.

Logo Nasıl Yapılır?
Logo Nasıl Yapılır?

Logo Yapma Programları Nelerdir?

Logo yapımı, yaratıcı düşünülen ve tasarımı kağıt üzerinde başarılı bir şekilde tamamlan logolar olukça iyi olurlar. Logoların yapılması ön çalışması iyi olursa kolaylaşmaktadır. Sizlere aşağıda linkleriyle beraber logo yapabileceğiniz programların sitelerini maddeler halinde veriyorum.

Yukarıdaki programların yeni çıkan versiyonlarını kullanırsanız size logo yapımında mutlaka olumlu bir şekilde faydası olacaktır. Farklı programlar da kullanabilirsiniz ancak benim tecrübe ettiğim iyi olabilecek programları sizlerle paylaşıyorum.

Renklerin Anlamları

Sizlere aşağıda renklerin anlamını maddeler halinde açıklayacağım ve logoların üzerindeki renklerinde ne denli önemli olduğunun farkına varmanızı isterim. En çok kullanılan HTML renk kodları içinde de içerikleri bulabilirsiniz.

  • Siyah : Gösteriş ve gücü temsil eder. Lüx ve pahalı şeyleri tanıtmak için kullanılır. Siyah renk kodu için tıklayın.
  • Turuncu : Atılgan ve agresifliği temsil eder. Hızlı karar alma duygusunu tetikler.
  • Kırmızı : Sıcaklığı ve enerjiyi yansıtır. Size yemeği çağrıştırır. Kırmızı renk kodu için tıklayın.
  • Yeşil : Ruhsal zenginliği ifade eder. Kolay fark edilir bir renktir.
  • Mor : Maddi varlığı ve zenginliği yansıtır. Güzellik ürünlerinde de bu renk kullanılır.
  • Pembe : Romantik duyguları tetikler. Bu rengi seven herkesi kolayca çekebilir.
  • Sarı : Pozitif olmayı ve yeniliği ifade eder. İletişim teknikleri tarafından kullanılır.
  • Mavi : Güven duygusunu ifade eder. Sizi güvende hissetmenizi sağlar.

Logo yapımı veya Web Tasarım hakkında sorularınızı aşağıdaki form üzerinden bana iletebilirsiniz. Sizlere en kısa süre içinde geri dönüş yapmaya çalışacağım. Şimdiden hepinize iyi çalışmalar diliyorum.

Logo Yapma Programı