jQuery Kütüphanesi Ekleme

jQuery Kütüphanesi Ekleme : jQuery kütüphanesi Web sitesi içinde bir takım dinamik hareketlere imkan veren ve form ögelerinin kontrolünü dinamik olarak yapmanızı sağlayan Java Script tabanlı gelişmiş HTML eklentisidir. jQuery eklentisinin en temel yapabildiği ve bu özelliğinin yaygın kullanılmasında etken olduğu sebep, HTML dokümanı içinde Web sitesi çalışırken etiketlerin ve yazıların belirli bir koşula veya tıklama vb.. tetiklemeye bağlı olarak değişebilmesidir.

Yani HTML üzerinde belirli bir koşula göre başka bir Dinamik içerik üreten sayfanız üzerinden içeriği alıp sayfa değişmeden sayfanızın içine yerleştirebilirsiniz. HTML Formlarda sayfa değişmeden veya yenilenmeden formunuzu gönderebilir ve formun durumunu hakkında bilgi alabilir ön yüze yani kullanıcıya da gösterebilirsiniz.

Dinamik Form gönderme işlemi için daha önceden yazdığım jQuery Ajax Konusuna ve Html Form Örnekleri Sayfasına göz atabilirsiniz.

jQuery Kütüphanesi Ne işe Yarar?
jQuery Kütüphanesi Ne işe Yarar?

jQuery Kütüphanesi Nasıl Eklenir?

Web sitesi içine jQuery kütüphanesi eklemek aslında oldukça kolay bir işlemdir. Çoğu zaman bu işlemin zor olduğu söylenir ancak yapılması gereken altı üstü bir satır kod eklemektir. Aşağıda sizlere jQuery kütüphanelerini indirebileceğiniz sayfaları ve Sitenize bu jQuery kütüphanelerini nasıl entegre edebileceğinizi göstereceğim.

Bununla alakalı bir çok makale mevcuttur ancak sizlere bu kütüphanenin çıkış yerinde direkt olarak sitenize ekleyebileceğiniz bağlantıyı paylaşıyorum.

Bağlantı:

https://code.jquery.com/jquery-3.3.1.min.js

HTML Kodu (Web Sitesine eklenebilir hali) :

<script type="text/javascript" src="https://code.jquery.com/jquery-3.3.1.min.js"></script>

Bağlantının Web sitesine eklenmesiyle jQuery kodlarını kullanıma hazır hale getirmiş olursunuz. Son sürüm içindeki jQuery kütüphanesi kodlarını eksiksiz bir şekilde kullandığınız taktirden yukarıdaki kod sizin işinizi gerçek anlamda görecektir.

Diğer jquery kodlarını kütüphane yazıldıktan sonra aşağıdaki gibi yazmanız gerekmektedir.

<script>
Kodlar buraya yazılacak...
</script>

Bu siteden jQuery kütüphanesinin en son sürümünü indirebilir ya da doğrudan siteye entegre edebilirsiniz.

jQuery Kütüphanesi Ne işe Yarar?

jQuery kütüphanesini eklemek bu kütüphanedi siteyi dinamik hale getiren kod parçalarını aktif hale getirmeye işlemi içindir. Bu işlemin asıl sebebi kodları çalıştırabilmektir. Kütüphaneye uygun jQuery kodu çalıştırılırsa her hangi bir sorun çıkmayacak ve projenize sorunsuz bir şekilde devam edebileceksiniz.

jQuery ve Web tasarım hakkındaki tüm merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz soruları aşağıdaki form üzerinden bana iletebilirsiniz. Sizlere en kısa süre içinde cevap vermeye çalışacağım. Şimdiden hepinize iyi çalışmalar diliyorum.

 

jQuery Kütüphanesi Ekleme