Yandex Mail Ayarları

Yandex Mail Ayarları : Yandex mail ayarlarının nasıl yapılacağı ile ilgili sizlere detaylı bilgiler ve kurulum yapmanız için parametreler vereceğim. Akıllarda her zaman soru işareti olan mail kurulumları ve ayarları artık gerçekten çok kolay bir hale gelmiş durumdadır. Mail oluştururken doğru adımları uyguladığınız taktirde doğrudan mail hesaplarınızı başka bir platform üzerinde kullanabilirsiniz.

Mail kurulumu için 2 çeşit mail ayarı yöntemi bulunmaktadır. Bunlar;

  • Gelen e-posta sunucu
  • Giden e-posta sunucu

Bunlar için ayrı ayrı girilmesi gereken mail parametreleri vardır. Yandex mail sunucuları için güvenliği ön planda tutarak SSL ile adlandırılmış bir koruma sitemi geliştirmiştir. Bu güvenlik yöntemi sadece Yandex mail sistemlerine özel değildir ancak her mail şirketinin kendine özgü güvenlik önemleri mevcuttur.

Neden Yandex Mail Kullanılır?

İnternet sağlayıcı servislerinin sizlere cPanel ortamında veya daha farklı bir ortam üzerinde sağlamış olduğu mail hizmetleri genel olarak düşük ve kullanışlı olmayan mail servisleridir. Yandex mail hizmetinin yanında sunduğu bir çok avantajıyla sizleri gerçek anlamda mutlu edeceğine inanıyorum. Sınırsız kapasiteleriyle kullanmanızı önerdiğini hızlı ve kaliteli bir mail platformudur.

Yandex Mail Kurulumu

Bilgisayarınızdaki e-posta programına, telefonunuza veya diğer cihazlarınıza yandex maillerinizi bağlamak istiyorsanız aşağıdaki Yandex ana sitesinden aldığınız güncel bilgileri gerekli alanlara doldurabilirsiniz.

Gelen E-posta Sunucu Ayarları

Sunucu Adresi : pop.yandex.com.tr
Bağlantı Güvenliği Tipi : SSL
Port : 995

Giden & Gönderilen E-posta Sunucu Ayarları

Sunucu Adresi : smtp.yandex.com.tr
Bağlantı Güvenliği Tipi : SSL
Port : 995

Yandex IMAP Mail Ayarları

Birde bunların yanında ismi IMAP olarak geçen e-posta gönderim ayarı bulunmaktadır. Her hangi bir yerde işinize yaradığı taktirde dilediğiniz gibi aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Sunucu Adresi : imap.yandex.com.tr
Bağlantı Güvenliği Tipi : SSL
Port : 993

Yandex Mail Kurulum Hatası

Yukarıda belirtmiş olduğumuz ayarlar Yandex orjinal yandex mail ayarları kurulumunu tarif sayfasından alınmıştır hangi hatayla karşılaştığınızı sayfamızdaki iletişim bölümüne veya yandex’in ilgili departmanına mail atarak da çözümleyebilirsiniz. Gönderdiğiniz maillerde size yardımcı olamaya çalışacağım.

Genel olarak mail kurulumda kaynaklanan hata yanlış girilen kullanıcı adı veya parolaları olabilir.

Not: Yandex mail kurulumlarını yapmadan önce mailinizi yandex Web sitesi üzerinden açılıp açılmadığını demeniz gerekmektedir. Eğer açılırsa size verilen adreslerle mail kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Yandex Mail Ayarları