Google Mail Ayarları

Google Mail Ayarları : Google mail hesaplarının girişleri normalde İnternet tarayıcısı üzerinden gmail.com sitesi aracılığı ile yapılmaktadır. Google Arama motorunun sunduğu mail hizmetini dünya üzerindeki neredeyse 3 insandan neredeyse 2 si kullanmaktadır. Google mail hizmeti yanında bir çok farklı hizmet de sunmaktadır. Mail hesaplarının çeşitli cihazlara kurulumu için gerekli olan bilgileri aşağıda sizinle paylaşacağım.

Google’ın sunmuş olduğu mail servislerinin girişleri oldukça basittir. Neredeyse her cihazla uyumlu olarak SSL sertifikalı bir şekilde verilerinizi korunaklı olarak tutar ve gönderir. Tüm verilerinizi SSL yani Güvenlik sertifikası aracılığı ile güvence altına alır.

Tüm dünya üzerinde yaygın olarak kullanılan Google Mail kısa adıyla Gmail kullanılabilecek neredeyse en iyi hizmeti verirken bunun yanında da en uygun fiyatlarla bunu size sunuyor.

Google Mail Kurulum Ayarları

Google mail adresinizi mobil cihazlardan veya bilgisayarınızdan takip etmeniz için mail adresiniz ve parolası tek başına yeterli değildir. Bunun için sizlerle google mail ayarlarını paylaşıyorum.

Mail gönderme ve alma ayarlamaları yaparken 2 çeşit bilgi girişinin yapılması gerekmektedir. Bunlar,

  • Gelen E-posta Sunucu Ayarları
  • Giden & Gönderilen E-posta Sunucu Ayarları

Bu ayarların güncel Google Mail ayarları sayfasından alıp sizlerle aşağıda paylaşıyorum.

Gelen E-posta Sunucu Ayarları

Sunucu Adresi : pop.gmail.com
Bağlantı Güvenliği Tipi : SSL
Port : 995

Giden & Gönderilen E-posta Sunucu Ayarları

Sunucu Adresi : smtp.gmail.com
Bağlantı Güvenliği Tipi : SSL
TLS Gerektirir : Evet (Varsa)
Kimlik Doğrulaması : Evet
Bağlantı Güvenliği Tipi : SSL
SSL Bağlantı Noktası : 465
TLS/STARTTLS Bağlantı Noktası : 587

Neden Gmail Kullanmalıyım?

Gmail diğer mail şirketlerine göre daha fazla kullanıldığı için belli bir stabiliteye ulaşmış durumdadır. Sunduğu mail hizmetinin yanında bir çok yenilikçi ürünüde sizlerle belli bir kullanıma kadar ücretsiz sunmaktadır. Sunmuş olduğu hizmetleri aşağıda liste halinde bir kaçını paylaşıyorum.

  • Google Mail Hizmeti (Gmail)
  • Google Depolama Hizmeti (Google Drive)
  • Google Sosyal Medya Hizmeti (Google Plus)
  • Google Haritalar Hizmeti (Google Maps)
  • Google Çeviri Hizmeti (Google Translate)

Google Mail Hata Veriyor

Google mail hizmetini mobil cihazınıza veya bilgisayarınıza kurulum yaparken hata alabilirsiniz. Bunun için size yukarıda verdiğimiz Google mail ayarları sayfasından güncel bilgileri kullanabilirsiniz.

Google Mail Ayarları