Nasıl Web Tasarımcısı Olunur?

Nasıl Web Tasarımcısı Olunur? : Web tasarımcısı olmak için sadece belirli bir okul okumanız veya kursa gitmeniz gerekmez. Ancak kaliteli bir eğitim veya kaliteli bir Web Master olmak için bu işin ilmini almış ve bilgili kişilerin yanında bulunmanız ve takıldığınız yerde sormanız tecrübelerine danışmanız gerekebilir. Bunun için eğer bu işi profesyonel yapmak istiyorsanız sizlere önerim önerilerim olacak.

Web Programcılığı veya Bilgisayar programcılığı bulunan okullarda bu eğitimi alıp kendinizi sürekli olarak araştırma yapıp geliştirdiğiniz noktada mutlak surette bu işi öğrenebilirsiniz. Bu mesleği yapan çoğu kişi sizin gibi bu işe sıfırdan başlamıştır. Bu da demek oluyor ki hiç bir şey imkansız değildir. Tamam çok da kolay değil belki ama Web Tasarım yapmayı isterseniz gerçekten çok zevkli ve eğlenceli bir meslek olduğunu da sizlere hatırlatmak isterim.

Web Tasarımın Temelleri

Web Tasarımcısı
Web Tasarımcısı

Bana göre Web tasarımın temellerini oluşturabileceğiniz noktalardan bir tanesi Türkiye Cumhuriyetinin açmış olduğu Halk Eğitim Merkezlerinde verilen Web Tasarımcısı kursunu almanız gerekmektedir. Benim bu işi öğrendiğim ilk nokta Halk Eğitim Merkezidir. Çeşitli zaman dilimlerinde düzenlenen kursları takip ederek Devletimizin kurslarına sizlerde kayıt olabilirsiniz.

Ben de Halk Eğitim Merkezi üzerinden Web Tasarımın 182 Saatlik kursunu alarak Web tasarımın Temellerini çok iyi aldığımı düşünüyorum. İlgili kadrosu ve çok iyi öğretmen ekibiyle sizlere gerçek anlamda Web tasarımı öğretmeye çalışmaktadırlar. Bana bu mesleği sevdiren Halk Eğitim Merkezindeki Mücahit Diksin hocama çok ama çok teşekkür ederim.

Genel anlamda Basit Web siteleri yapmak için bilmeniz gereken programlar ve yazılım dillerini nedir diye sorarsanız sizlere aşağıda bunları listeli bir şekilde veriyor olacağım.

  • Photoshop (Grafik Eğitimi)
  • DreamWeaver (Web Editorü)
  • HTML Eğitimi
  • CSS Eğitimi
  • Genel Tasarım Eğitimi
  • Browser Kullanımı

ve bunun gibi bir çok eğitimi alabileceğiniz bir ortamdır.

İleri Düzey Web Tasarım

İleri düzey Web Tasarım öğrenmek için mutlaka Lise, Üniversite veya Uzman kişiler tarafından kaliteli eğitim almanız şarttır. Ben Beykoz Endüstri Meslek Lisesinde – Web Programcılığı Bölümünden mezun oldum ve bunun üstüne İstanbul Kavram Üniversitesinde kaliteli hocalarımdan Bilgisayar Programcılığı eğitimi aldım. Lisemdeki özellikle Zakir Nuyan Hocama ve bana sayısız emeği geçen hocalarıma çok teşekkür ederim.

İleri düzey Web tasarım eğitimi almak istiyorsanız mutlaka profesyonel kişiler tarafından destek almanız gerekmektedir.

Web tasarımla konusu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki bölüme veya iletişim sayfamızdan bize yazabilirsiniz. Şimdiden hepinize iyi çalışmalar diliyorum.

Nasıl Web Tasarımcısı Olunur?