Meta Keywords Nedir?

Meta Keywords Nedir? : Meta keywords etiketi bir Web sitesi içindeki her sayfada değişebilen o sayfayı temsil edecek anlamlı ve oranlı anahtar kelimeleri girebileceğiniz Head etiketi içinde bulunan meta keywords etiketidir. Bu etiketin girilmesinin belli koşulları vardır ve bu koşullara uyulmadığı taktirde arama motorları tarafından bu eklediğiniz meta keywords etiketi dikkate alınmayacak ve sizin için eksi bir durum oluşturacaktır.

Aynı zamanda arama motorların listeleme sırası için etken bir Html Meta Keywords etiketidir. Belirlenen oranlarda anahtar kelime hazırlanırsa Web sitesi için faydası olacaktır diye tahmin ediyorum.

Önemli Not: Sizlere Meta Keywords ile ilgili önerdiğim şey kısaca şudur; Sayfa içine yazacağınız anahtar kelime kurallarını aşağıda belirteceğim mutlaka kurallara uygun yazılmalıdır ve anahtar kelimelerin mutlaka sayfa ile doğrudan alakalı olaması arama motorları tarafından istenmektedir ve kontrol edilmektedir.

Meta Keywords Ekleme Kuralları

Siteye Anahtar Kelime Ekleme
Siteye Anahtar Kelime Ekleme

Sizlere bir Meta keywords ile ilgili bir takım gözlemlediğim site içine bu etiket ekleme kurallarından söz edeceğim. Siz de sitenizde Meta keywords oluştururken mutlaka bu kurallara uymaya çalışmalısınız. Bu yapılması gereken maddeleri yaptığınız taktirde siteniz için iyi gelişmelere tahminen bir birim daha yaklaşmış olacaksınız.

  • Tek bir sayfa için 4 ve 6 arası anahtar kelime belirlemelisiniz.
    • Anahtar kelime bir kelime dizisi olabilir. Örn: Web Sitesi Tasarımı, Web ve Web Tasarım vb gibi.
  • Belirlenen anahtar kelime uzunlukları çok fazla karakterden olmamalıdır.
  • Anahtar kelimeler mutlaka o sayfa ile %100 alakalı olmalı.
  • Anahtar kelimeleri virgül ile ayırmalısınız.
  • Site içine ekleyeceğiniz Meta Keywords etiketi – Head etiketi içinde olması gerekmektedir.

Aşağıda sitenize nasıl Meta keywords etiketi ekleneceğini kod örneği ile belirttim umarım bu paylaştığım etiket işinize yarar.

Anahtar kelime kullanımı bir Web sitesi için olukça yüksek önem içeren bir parametredir. Bunun yanında da sayfa ile alakalı anahtar kelime seçimi ve çok uzun anahtar kelime tamlaması yapılmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Anahtar kelime doğru kullanımı sitenize olumlu sonuçlar getirebilir.

Meta Keywords Nasıl Kullanılır?

Meta keywords kullanımı aslına bakılacak olursa oldukça basittir. Html bilen biri için daha da kolaydır. Aşağıda kodu ve nereye eklemeniz gerektiğini ve hangi ince noktalara dikkat edilmesi gerektiğini de sizlerle paylaşıyor olacağım.

Meta Keywords Kodu:

<head>
  ..
  <meta name="keywords" content="web tasarım, web sitesi tasarımı, web tasarım paketleri, webcesi">
  ..
</head>

Açıklama: Örneğin ben Web tasarım ile alakalı bir sayfa oluşturdum ve o sayfa içine yazacağım çok miktarda anahtar kelime olmayacak şekilde tanımlamamı yaptım.

Meta Keywords Nedir?