Site Sahibi Meta Etiketi

Site Sahibi Meta Etiketi : Bir Web sitesinin tamamen sahibi sizsiniz veya bir başkasına Web sitesi yaptınız. Sitenin içine sahibi olan kişinin gömülü olarak kendi adınızı veya bir başkasının şirket adını yazmaya karar verdiniz. İhtiyacınız olan şey bir meta etiketidir. Site sahipliğini gösteren ve yazdığınız parametre ile sitenin sahibinin kimin olduğunu temsili olarak sitenin Head etiketleri arasına yazılan Meta Owner etiketi ile yapabilirsiniz.

Aynı zamanda bir Web sitesi içindeki yazıya da o yazının kimin tarafından yazıldığını ve sayfa yapılırken kimlerin emeklerinin geçtiğini yazabileceğiniz bir meta etiketi vardır. Site içinde Html kodların arasına o yazıda veya her hangi bir içerik de emeği geçenleri yazabileceğiniz Html yazar etiketi Meta Author etiketi ile yapabilirsiniz.

Sitenin tüm telif haklarının bulunduğu bir bölüm de hazırlayarak Html içine gömülü sadece Arama motorlarının botlarının ve Html kodu bilenlerin görebileceği tüm hakları saklıdır bölümü yapabilirsiniz. Sitenizin içeriklerinin kopyalanamaz ve benzersiz olduğunu gösterdiğiniz temsili bir ibaredir. Telif hakları meta etiketi de Meta Copyright etiketi ile yapılabilir.

 

Site Sahibi Meta Etiketi Kodu

Site Sahibi Meta Kodu
Site Sahibi Meta Kodu

Web sitesinin sahibinin kim olduğunu arama motorlarına ve Html kaynak kodunuza bakanlar için göstermenizin yolu Head etiketi içine Meta Owner etiketi yazmanızdır. Meta Owner etiketi content parametresine sitenin sahibinin adını veya kullandığı bir başka adı yazabilirsiniz.

Not: Bazı sitelerde olmayabilir. Olması zorunlu değildir.

Site Sahibi Belirtme Kodu:

<head>
  ..
  <meta name="owner" content="Site Sahibi" />
  ..
</head>

 

Site Yazarı Meta Etiketi Kodu

Site Yazarı Meta Etiketi
Site Yazarı Meta Etiketi

Site içindeki içerikleri hazırlayan kişinin isminin veya bir başka o kişiyi çağrıştıracak adının girildiği alandır. Web sitesine doğrudan giren kişi bunu göremez. Ancak bir sosyal medya‘da paylaşılır ise paylaşım kartında yazma ihtimali vardır. Ayrıca Html koduna bakıldığı zaman da ilgili sayfanın kimin tarafından hazırlandığı da eğer yerleştirildiyse Head etiketi içinde Meta Author Etiketinde gözüküyor olacaktır.

Not: İnternet sitesi içinde sayfa bazlı yazar bölümü değişiklik gösterebilir. Çünkü site içindeki yazıları farklı kişiler oluşturabilir.

Site İçinde Yazar Belirtme Kodu:

<head>
  ..
  <meta name="author" content="İçerik Oluşturucu" />
  ..
</head>

 

Site Telif Hakları Meta Etiketi Kodu

Copyright Meta Etiketi Kodu

Site telif hakları – yayınlanma senesi ve tam olarak telif hakkının neyi kapsadığını kısaca belirttiğiniz alandır. Aşağıda Kod örneğini sizinle paylaşıyor olacağım.

Not: Bazı sitelerde olmayabilir. Olması zorunlu değildir.

Site Sahibi Belirtme Kodu:

<head>
  ..
  <meta name="copyright" content="© 2018 | Tüm Hakları Saklıdır" />
  ..
</head>

 

Site Sahibi Meta Etiketi