İnternet Hız Testi

İnternet Hız Testi : internet Hız Testi bilgisayarınızın bir Web sitesine ne kadar zamanda girdiğinizi, indirme(download) ve gönderme(upload) hızınızı göstermeye yarayan araçlardır. Bu İnternet hız araçlarını kullanmamızın bizler için en büyük artıları Web sitelerini kontrol ederken bir çok açıdan önemli olmasıdır. İnternet hızının iyi olması sonucunda İnternet sayfasının kontrolünü oldukça iyi yapabilir ve testlerini de oldukça verimli bir hale getirebilirsiniz.

Yapılan İnternet testleri arasında bazı test siteleri sonuçlarının doğru olduğunu söyleseler de bazen yanılma payları da kesinlikle bulunmaktadır. Yapılan testler çoğu zaman çift kanallı olarak gerçekleşmektedir. Peki ya bu İnternet hız kanalları nelerdir?

  • İndirme (Download)
  • Gönderme (Upload)

İndirme (Download) Nedir?

Web sitelerinde gezinti yaparken(Web Tarayıcıları), video izlerken, her hangi bir dosyayı bilgisayarınıza İnternet üzerinden kaydederken indirbme diğer adıyla Download nedir. Bu işlem de şöyle gerçekleşir, bilgisayarınız modem ile iletişime geçer ve sunucuya istek yapar. Hemen ardından yapılan isteği yanıtlar ve site dosyayı gönderir. Sizde dosyayı bilgisayarınıza indirmeye başlarsınız.

Gönderme (Upload) Nedir?

Bir sunucu veya bir istemci üzerinden gönderilen boyutu değişebilen paketlerdir. Bir kullanıcı istek yapar ve bu kullanıcının isteği sunucu tarafından kabul edilirse verileri o kullanıcıya iletilir bu işleme de gönderme İngilizce adıyla Upload denir.

İnternet Hız Testi Siteleri

Aşağıdaki siteler üzerinden internetinizin indirme(download) ve gönderme(upload) testini yapabilir ve ortalama bir sonuç alabilirsiniz.

http://www.speedtest.net/

Speed Test - İnternet Hız Testi
Speed Test – İnternet Hız Testi

https://www.hiztesti.com.tr/

internet Hız Testi Nasıl Yapılır?
internet Hız Testi Nasıl Yapılır?

http://speedtest.dsmart.com.tr

D-Smart Hız Testi
D-Smart Hız Testi

İnternet Hızım Neden Kötü?

İnternet hızınızın kötü olmasıyla alakalı sizlere önerdiğimiz tek nokta kesinlikle hiç bir müdahalede bulunmadan İnternet servis sağlayıcısı ile ilgili telefon numarası üzerinden bağlantıya geçmeniz en iyi çözüm olacaktır.

Web tasarım ve diğer konularla ilgili bize sormak istediğiniz soruları aşağıdaki form üzerinden veya iletişim formu üzerinden bize yönlendirebilirsiniz. Sizlere en kısa süre içinde ilgili konu hakkında geri dönüş sağlamaya çalışacağız. Yukarıdaki verdiğimiz sitelerden size gelen İnternet hızını ölçebilirsiniz. Şimdiden hepinize iyi çalışmalar diliyorum.

İnternet Hız Testi