Fosforlu Yeşil Renk Kodu

Fosforlu Yeşil Renk Kodu : Renk kodlarının arasında en belirgin olarak İnternet sitelerinde aratılan ve arama motorlarında neredeyse üst sıralarda olan yeşil rengi bilgisayar ortamında birlikte yazılış şekillerini göreceğiz. Fosforlu yeşilin yazılış olarak farklılıkları vardır. Bu kullanılan programdan programa değişiklik gösterebilir. Aynı zaman Yazdığınız farklı yazım şekline sahip renk kodları aslında çıktı olarak aynı rengi size verir.

Bu rengi kullanım alanları oldukça fazladır. Sıcak renkler arasında olan bu renk dikkat çekme amaçlı da kullanılmaktadır. Odak çekme özelliğine sahip bu rengi Web sitenizin en can alıcı yerine veya dikkat çekmek istediğiniz bir bölgeye yerleştirilebilir. Web sitesi dışında kullanım alanları da mevcuttur.

Forforlu Yeşil Renk Kodu Kullanımı

Fosforlu yeşil renk kullanımı diğer renk kodu kullanımlarıyla aynı olmakla beraber oldukça basit bir uygulanışı vardır. Aşağıda sizlere 3 farklı türde bu renk kodunun yazılışını açıklamalarıyla belirtmek istiyorum. Web ortamında kullanılan, Matbaa ortamında kullanılan tüm kodları aşağıda belirtiyorum.

RGB Fosforlu Yeşil Renk Kodu

RGB Renk Kodu genel olarak Web Tasarım yaparken kullanılmaktadır. Yazılışı rgb fonksiyonu gibi olan bu renk kodu biçimi 3 parametre alarak çalışmaktadır. RGB‘nin açılımı Red(Kırmızı), Green(Yeşil) ve Blue(Mavi) renklerinden gelmektedir. Aşağıda Rgb Forforlu yeşil html renk kodunu sizlerle paylaştım.

  • RGB Fosforlu Yeşil : rgb(0, 255, 55)

CMYK Fosforlu Yeşil Renk Kodu

CMYK Renk kodu çoğunlukla Matbaa işleri için kullanılır. Bu renk kodunu yukarıda da açıkladığımız gibi manşet veya ilgi çekmek gereken yerlere verilir. Kullanımı da oldukça basit olan bu kodu aşağıdan alabilirsiniz.

  • CMYK Fosforlu Yeşil : cmyk(100%, 0%, 78%, 0%)

HEX Fosforlu Yeşil Renk Kodu

Dijital ortamda kullanılan bu renk kodu ile bilgisayar ortamında bir çok program ve uygulamada da işlemlerinizi görebilirsiniz. Web Sitesi yaparken Fotoğraf programlarını kullanırken ve daha bir çok dijital işleri hazırlarken kullanabilirsiniz.

  • HEX Fosforlu Yeşil : #00ff37

RGBA Fosforlu Yeşil Renk Kodu

RGBA son zamanlarda çıkmış bir renk kodudur. Genelde Web tasarım yaparken kullanılır bunun da amacı en son 0.8 yazan bölümü değiştirip verdiğiniz rengin transparanlığını değiştirebilirsiniz.

  • RGBA Fosforlu Yeşil : rgb(0, 255, 55, 0.8)

Renk ve Web tasarım ile ilgili bir çok konu hakkında bana aşağıdaki form üzerinden sorularını ulaştırabilirsiniz. Sizlere en kısa süre içinde cevap vermeye çalışacağım. Şimdiden hepinize iyi çalışmalar diliyorum.

Fosforlu Yeşil Renk Kodu