WordPress Yeni Sayfa Ekleme

WordPress Yeni Sayfa Ekleme : WordPress’in bizlere sağlamış olduğu kolaylıklar ve yenilikler arasında bulunan bu özellik sayfa oluşturma değiştirme ve durum özellikleri olan bu bölümde sizlere gelişmiş içerik yönetim sisteminden bahsedeceğim. WordPress bunca senedir gelişmiş ve herkesin kullanabileceği dinamik bir panel yapma çabaları içersindedir. Bunu başararak herkesin kullanabileceği bir kontrol paneli inşa etmeyi başardırlar.

WordPress kontrol paneli üzerindeki sayfa işlemleri üzerinde durup özelliklerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle WordPress yeni bir sayfa eklememiz için kullanıcı adı ve paroladan oluşan admin panelimize giriş yapmamız gerekmektedir. Ardından açılan sol barda bulunan sayfalar sekmesine tıklıyoruz veya Sayfaların üzerinde gelerek tüm sayfa özelliklerini orada hemen sağında açılan bölümden görüyoruz.

WordPress Sayfa Nasıl Eklenir?

WordPress kontrol panelindeki sol barda bulunan Sayfalar bölümünün üzerine gelip Yeni Ekle bölümüne tıklamamız gerekmektedir.

WordPress Sayfa Ekleme

(Sayfalar -> Yeni Ekle) Bölümüne tıkladıktan sonra önümüze açılan tüm kutucukları boş bir sayfa gelecektir. Bu sayfa üzerinden dilediğiniz tüm eklemeleri yaparak sayfanızı oluşturabilirsiniz. Oluşturulan sayfaya zaman belirleyebilir taslak olarak kaydedebilir sayfanın arama motoru ayarlarını yapabilirsiniz.

Yeni Sayfa Görüntüsü

wordpress yeni sayfa özellikleri

Sayfa ekleme bölümünde bulunan diğer özellikler kısmından bahsedeceğim.

Alt Sayfa Olarak Kaydetme

WordPress içinde söz konusu bir hiyerarşi bulunmaktadır. Bu hiyerarşi sayfaların eklenirken daha önce oluşturulmuş sayfanın alt sayfası olması özelliğidir. Bu yapı çok kıymetli bir özelliktir. Sonsuz sayfa mantığı ile bir birinin altına birden çok sayfa oluşturabilirsiniz. Bunun sağladığı fayda ise hem Web sitenizin karmaşık olmaması ve diğer faydası ise arama motoru optimizasyonlarında Web sitenizin listeleme de yukarı çıkma ihtimalinin artmasıdır.

Açılan yeni sayfa ekranındaki sağ tarafta bulunan bar içindeki Durum değerini taslak olarak değiştirdiğiniz taktirde olacaktır.

WordPress Sayfa Zamanlama

Sayfa zamanlamanın bir çok avantajı vardır. Şöyle düşünelim bir sayfa oluşturdunuz ve yayınlanması gereken tarihte veya saat içinde bilgisayar başında olamıyorsunuz. Bu özellik sayfanın yayınlanma tarihini ne zamana alırsanız o zaman içinde yayınlanmasını sağlamaktadır. Bu özellik arama motoru optimizasyonunda öne çıkan özelliklerden biridir.

Düzenli olmak sıralamalarda çıkmanın en temel taşlarından birisidir. Mümkün olduğunca bir düzen oluşturup o düzene uymalısınız. Aksi taktirde pek fazla verim alamazsınız.

WordPress Yeni Sayfa Ekleme