WordPress Nedir?

WordPress Nedir? dünya üzerinde insanlara kolayca Web tasarımı yapmasına olanak sağlayan bir platformdur. Bu platformu Web sunucunuza kurabilirsiniz. WordPress yazılımını sunucunuza kurduğunuzda dinamik bir Web sitene sahip olmuş olursunuz. WordPress kullanımı çok kolay bir kontrol paneline sahiptir. İstediğiniz gibi eklentiler ekleyebilirsiniz veya site ayarlarında değişiklik yapabilirsiniz.

WordPress eklenti bakımından oldukça zengin bir platformdur. Her hangi bir işleminiz için özel yapılmış bir eklenti aradığınız zaman hemen önünüze aradığınız işlemi yapan bir çok eklenti görebilirsiniz. Eklentileri bir çoğu ücretsiz olup sizlerin kullanımı için tasarımları da bir o kadar basit yapılmıştır.

WordPress En Son Sürümünü İndir

WordPress her geçen gün yenilenmektedir. Bu yenilenme sürecinde bir çok versiyon çıkmaktadır. Bunu takip etmek için WordPress Web sitesinin linkini sizlerle hemen aşağıda paylaşıyorum.

WordPress En Son Sürüm İndir

wordpress en son sürümü indir
wordpress en son sürümü indir

WordPress Ne İşe Yarar?

WordPress dünya üzerinde şu an 60 Milyon’a yakın kullanılmaktadır. Ülkemize bakacak olursak yani Türkiye WordPress Kullanımı yaklaşık 410 Bin kullanılmaktadır. Bu kadar WordPress Kullanımı tesadüf olamaz değil mi? Kullanım kolaylığı yazılımdaki özgürlük tamemen insanların bu denli bu platformu kullanmaya iten olaydır.

Peki bu WordPress ne işe yarar? WordPress Sunucuya kurulup tema seçimi yapıldıktan sonra insanlara kişisel blog veya işletmelerinin tanıtımlarını yapabilmeyi mümkün kılar. WordPress’in Ücretsiz olması en iyi kılan özelliklerden biridir. Her web sitesi bloğu yapmak isteyen kişiye kesinlikle WordPress‘i kullanmasını öneririm.

Aynı zamanda işlerinizi kolaylaştırabilecek sorunsuz harika bir alt yapıya sahiptir. Sizlere ücretsiz olarak sunulan bu yapı üzerinde bazı ufak değişiklikler yaparak Web sitenizi kendi istediğiniz forma kolaylıkla getirebilirsiniz.

WordPress Blog Kurulumu Nasıl Yapılır?

WordPress‘i daha önce hiç kullanmadıysanız kısaca anlatmam gerekirse wordpress‘in ana sayfasına giriş yaptıktan sonra WordPress kaynak kodlarını indiyoruz.

  • Dosyaları indirdikten hemen sonra sunucuya .zip olarak atılmış dosyaları çıkartıyoruz.
  • Sunucumuzda bir veri tabanı oluşturuyoruz.
  • Sunucuya atılan dosyaları kök dizine gelerek çalıştırıyoruz.
  • Önemli noktalardan biri ise bu aşamada karşımıza çıkmaktadır. Veri tabanı bilgileri girilmesi gerekmektedir.
  • Girildikten sonra tüm işlemler başarıyla tamamlanırsa web sitenizin bilgilerini sorma adımına geçeceksiniz.

Kısaca bu şekilde kurulumu basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

WordPress Türkiye

WordPress Türkiye, türkçe dil desteği yapılmış olarak sunulan admin panel olarak bilinmektedir. Ayrıca açıklama satırlarını da yavaş yavaş Türkçeleştirme yapılmaktadır.

WordPress Nedir? Ne İşe Yarar?