WordPress Dil Eklentisi

WordPress Dil Eklentisi : WordPress sistemi ile yapılmış Web siteleri üzerinde ana dil dışında farklı bir dil ekleme çoğu zaman problem olmuştur. Bu duruma getirilen bir çok yaklaşım olsa da bu eklenti çözümü diğer çözümlerden daha hızlı ve daha etkili bir çözümdür. Aynı zamanda kullanımı ve arama motorları link yapısı da iyi olduğu için en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir.

Bu bahsettiğim özellikleri bir eklenti sayesinde mümkün kılabiliyoruz. Aşağıda bu eklentinin ismini ve kullanım talimatlarını maddeler halinde veriyor olacağım. Ama bundan önce çoklu dilin avantajlarından bir başlık altında sizlere bahsetmek istiyorum.

Wordpress Dil Ekleme
WordPress Dil Ekleme

Dil Eklentisi Ne işe Yarar?

Web sitesi diye adlandırılan yazılım dünya üzerinde her saniye sizlere ulaşılabilecek bir yapıdır. Bu yapının kullanımı tüm dünya üzerinde olabilir. Bu sebeple Web sitenizin tüm dillere uyumlu olması değil de en azından evrensel dillere uygun olarak hazırlanması gerekmektedir.

Bu nedenle de Web siteniz eğer WordPress ile hazırlanmışsa bu sorunun çözümünü çözmek için sizlere bir eklenti söylemek istiyoruz.

  • Web sitenizi evrenselleştirme.
  • Tüm dünyadaki potansiyel müşteriniz açısından site okunabilirliği.
  • Sitenin tüm arama motorlarında listelenmesi.

Dil Eklentisi Nasıl Kurulur?

Aşağıdaki size önereceğim eklenti WordPress içinde bir çok ayarı olan bir eklentidir. Sayfalar, Menü vb yer üzerinde yapılması gereken ayarlamaları olduğunu unutmamamız gerekmektedir.

Yukarıdaki link üzerinden talimatları izleyerek siteniz içine bu dil eklentisini kolaylıkla kurabilir basit bir şekilde kullanabilirsiniz.

Polylang Dil Eklentisi
Polylang Dil Eklentisi

Dil eklentisini aynı zamanda eklentiler sekmesinden de eklentiler -> yeni ekle butonuna basıp polylang diye aratarak bulabilir kolaylıkla kurup etkinleştirilebilir.

WordPress Dil Eklentisi Nasıl Kullanılır?

Yukarıdaki belirtmiş olduğum Web sitesi içinde polyland dil eklentisinin kullanım talimatları mevcut olup oldukça basit bir kullanımı vardır. Kontrol edilmesi gereken bir kaç bölüm vardır.

  • Sayfalar
  • Menüler
  • Varsa – Seo Eklentisi

 

Bu ve bunun gibi bir çok konu hakkında aşağıdaki alandan bana sorularınızı iletebilirsiniz. Size en kısa süre içinde geri dönüş yapmaya çalışacağım. Şimdiden herkese iyi çalışmalar diliyorum.

 

WordPress Dil Eklentisi