Web Tasarım ve Kodlama

Web Tasarım ve Kodlama : Web tasarım İnternet ortamındaki yüzünüzdür. Bu sebepten dolay Web sitenizin hitap ettiğiniz tüm yaş gruplarına uygun olmalıdır. Aynı şekilde yapılması gereken Web sitesini bir bakıma sektördeki rakiplerinizi inceleyerek ve sizin de yorumlarınızı katarak işletmenizin Web sitesini ortaya çıkarmanız gerekmektedir.

Yaptıracağınız veya yapacağınız Web tasarım amacına uygun olarak tasarlanmalı ve içeriklerinin de buna uygun olarak hazırlanması gerekmektedir. Google arama motoru ve diğer arama motorlarının optimizasyonlarında bu bölüm çok açık bir şekilde belirtilmiştir.

“Yapılan Web tasarım içeriklerine ve yapacağı işe uygun olarak tasarlanmalı ve kopya içerik kesinlikle olmamalı.”

Web Sitesi Kodlaması

web tasarım nedir?

Web sitesi kodlaması nedir? Web sitesi kodlaması site yapılırken istekler doğrultusunda yapılacak adımlara uygun kodun yazılması aşamasında yapılan işlemdir. Site kodlaması işlemi istenilen işe göre zorluk göstermekle beraber taleplerin doğru bir şekilde çıkartılması halinde sonuç olarak iyi bir Web sayfası çalışması ortaya koymuş olabilirsiniz.

Web sitesi kodlaması yapılırken üstünde durulması gereken noktalar nelerdir?

  • Web sitesinin arama motorları uyumlu yapılmış olması.
  • Yapılan Web sitesinin diğer firma ve sektörlerin çizgisinde olması gerekir. Aykırı tasarımla çoğu zaman olumsuz sonuçlar verir.
  • Web tasarımı yapan kişinin sıkıştırılmaması önemli bir faktördür. Bu her işte olduğu gibi bu işte de önemli bir husus’tur.
  • Sunucu ve Alan adı seçimi Web sitesi yaparken sıralamada nerede olduğunuzu belirleyen önemli değişkenlerden biridir.

 

Web Sitesini Kimler Yapar?

Web sitesini bu konuda uzman ve en azından bu iş için 4-5 senesini harcayan kişi veya kuruluşların yapmasını güvenli ve sözünün arkasında durabilmesi için önermekteyiz. Bunun sebebi Web tasarım yapmanın en önemli özelliklerinden olan tecrübe faktörü gerçekten bu iş için büyük bir yer almaktadır.

Web sitesi yaptırmak istiyorsunuz gerçek anlamda istediğiniz işi yapacak birisini bulamadınız? Aşağıdaki form üzerinde bulunan talep bölüme detaylı olarak isteğinizi belirttiğiniz taktirde sizlere yardımcı olmaya sorularınızı cevaplamaya çalışırım.

 

Web Tasarım Talep Formu

Aşağıdaki formdan bana ulaşabilirsiniz!

[ninja_form id=2]

 

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu yapılan Web tasarım kodlamasıyla doğru orantılı olan dışsal faktörlerin tamamlanmasıyla Arama motoru sıralamasında üst sıralama çıkma çalışmaları mümkün olmaktadır. Kurallara uygun yapılan Web tasarıma Arama Motoru Optimizasyonu yapmak oldukça rahat olacaktır.

Web Tasarım ve Kodlama