Web Tasarım Nedir?

Dünyada bir çok şeyin artık dijital ortamda olduğunu bir çoğumuz görmüş ve gözlemlemişizdir. Dijital medyanın önde gelenlerinden Google, Facebook, Google Plus ve Twitter gibi şirketlerin tüm dünyada nasıl böyle bir büyük iz bıraktıklarını ve insanların neden bu kadar sıklıla web sitelerini kullandıklarını ve Web Tasarım Nedir? konusunu ele alacağız.

Web tasarımın ne olduğu hakkında bir çoğumuzun aklında bir takım şeyler canlanmıştır. Evet tam olarak düşündüğünüz şeydir. Kısaca bahsetmek gerekirse bir Web sayfasına girildiği zaman önünüze çıkan sayfaya Web tasarım demek deyimi yerinde olur.

Web Tasarım Nedir? diye sorarsanız Web tasarım dijital sosyal medyada internet ortamında insanlara sunduğunuz hizmeti veya sunduğunuz ürünleri listelemek sergilemek göstermektir. Web tasarımın çıkış amacı bir yerden başka bir yere veri transferi yapmaktır. Günümüzde bu gelişerek Modern sitelere, google seo ve sosyal medyalara dönüşmüşlerdir.

Not: Sayfamızı geliştirebilmemiz için yorumlarınıza çok ihtiyacımız var. Aşağıdaki form üzerinden bize yorumlarınızı gönderirseniz çok seviniriz. Bize destek olmak için sponsorlu bağlantılarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Web Tasarım Ne İşe Yarar?

Evet Web tasarım konusunu şu şekilde söyleyelim sizin çok uluslu bir şirketiniz var ve müşterilerinize yaptığınız ürünleri ve yapabileceğiniz ürünlerin nasıl olduğu hakkında bilgi vermeniz gerekti. Elinizde bir takım dokümanlar var ama müşteriniz sizinle çok uzak mesafede ve sizin ona o kataloğu göndermenizde bir hayli uzun zaman alacak.

Daha küçük bir örnek verelim. Sizin bir kahveci‘siniz ve işletmenizi yeni açtınız. İnsanların size ulaşabilmesi ve de sizin satış yapmanız gerekmekte. Bir Web siteniz varsa müşterinizin size ulaşmasını rahatça sağlayabilir hatta ona yaptığınız kahveyle alakalı detaylı bilgi verebilirsiniz.

Kısacası kurumunuzun bir Web tasarımının olması diğer işletmelerle aranızdaki rekabet şansını yükseltmede sizin için büyük bir avantajdır. Web sitesi tasarımının nasıl yapıldığı hakkında bilgi almak isterseniz sayfanın en altındaki form üzerinden mesaj göndermeyi unutmayın.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Sıra geldi bir Web tasarımın nasıl yapıldı soruna. İki türlü Web tasarım yapma şekli vardır.

  • Web tasarım şirketlerine uzmanlarına bu işi bırakmak. (önerilir)
  • Web tasarımınızı kendinizin yapması. (önerilmez)

Web tasarım uzmanlarına bırakmanızı öneririm çünkü insanlar şurada yanılırlar Web tasarım bir bütün olarak gözüktüğü için ilk seferinde basit ve yapılması kolaymış gibi görünür ancak bu hiç böyle değildir bir çok ince detayı bir çok ustalık gerektirecek programların tümünü bilmeniz gerekmektedir.

Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Web sitesi yaparken bir çok konuya dikkat etmelisiniz ama sizlere en temelde ve en belirgin olan konulardan bahsetmek istiyorum.

  • Web tasarımı yapan kişi kuruluşun bu konuda donanımlı ve deneyimli olması.
  • Sizin tam olarak isteklerinizi anlayıp size çözüm odaklı yaklaşması.
  • Tasarımdan kesinlikle ödün vermemeniz gerekmektedir.
  • Web sitenizin mobil uyumlu olması gerekmektedir.
  • Google seo optimizasyonlarının yapılmış olması şarttır.
  • Sunucu tarafında kaliteli destek verebilmesi önemlidir.

Web sitemizi yaptırırken kesinlikle bu işi uzmanına bırakmanızı öneririm daha sonradan bir sorun veya problemle karşılaşırsanız karşınızda en azından muhatap olabilir.

Güvenli ödeme ve kaliteli hizmet anlayışı ile SadeceON sizlere sadece 10 liradan başlayan fiyatlarla web sitesi tasarım hizmetleri sunuyor. Web site yaptırma ve web tasarımı yaptırma konusundaki arayışınızda alanında uzman hizmet verenler SadeceON’da! Siz de web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız hemen SadeceON’a gelerek uygun fiyatla kaliteli hizmet alma fırsatını kaçırmayın!

Web Tasarım Nedir?