Seo Uyumlu Makale

Seo Uyumlu Makale : Adını Search Engine Optimization‘dan alan (Arama motoru optimizasyonu) kısaltması kısaca arama motorlarında üst sıralarda Web sitelerinin çıkması yapılan çalışmanın ismidir. Bunun için yapılan çeşitli çalışmalar vardır. Bu yazımda size anlatacağım seo çalışması site içinde makale yazma ile alakalı olacaktır. Bunun dışında SEO için neler yapılmalı ve SEO yaparken ne gibi şeylere dikkat edilmeli buna göz atacağız.

Peki ya nedir bu SEO uyumlu makale? Metinler nasıl yazılırsa bizim içimize yarar ve etkili bir SEO yapmış oluruz? Arama motoru Uyumlu makale yazmak için önceden belirlenen bir takım kurallar vardır ve bu kurallardan sonra kendi önerilerimi sizlere sunacağım.

Nasıl Seo Uyumlu Makale Yazılır?

Bilindiği üzere Arama motorlarında üst sıralar çıkmak oldukça uğraştırıcı ve bazı kelimelerde oldukça zordur. Bunun yapılan makale çalışmaları vardır. Bu makale çalışmaları çoğunlukla Web sitesi içinde blog bölümüne yazılmaktadır. Genel tercih ve arama motorlarının isteği de bu doğrultudadır. Arama motorlarının Site sahipleri için belirlediği ve sürekli değişen makale yazma kuralları hakkında aşağıda sizlere bilgi vereceğim.

Arama motorları için uyumlu makale yazmanın altın kurallarını aşağıda maddeler halinde sizlere belirteceğim,

  • Önemli: Yazılan olan makalenin daha önce hiç bir Web sitesinde yayınlanmamış olması gerekir. (Kopya Metinler Arama motorunda sıralamaya giremez.)
  • Önemli: Yazılarınız mutlaka özgün içerik olmalıdır. Yazacağınız yazı çok iyi olmasa bile Arama motorları sizin yazdığınız yeni içeriği sizden istiyor.
  • Yazılan makaleler çoğunlukla blog bölümüne eklenmeli.
  • Yazılan makaleye etiket eklenmeli ve bu etiketler anlamlı olmalı.
  • Yazının içinde çok fazla anlamsız etiket olmamalı. (Aksi taktirde pek olumlu sonuçlar almazsınız.)
  • Başlıkların belirli bir hiyerarşi içinde belirlenmesi  ve h1 başlık etiketi mutlaka verilmesi gerekmektedir.
  • Yazının içinde bir iç ve bir de dış linkin oluşturulması gerekir.
  • Paragraf uzunluklarının 3 ile 5 cümleyi geçmemesi ve paragraf uzunluklarının birbirine orantı olması gerekir.
  • Yazının içinde mutlaka yazıyla alakalı en az 1 adet fotoğraf eklemek şarttır.
  • Önemli: Eğer düzgün bir makale yazmaya karar verdiyseniz yazının kelime uzunluğu minimum 300 kelime olmalıdır.

Bu ölçülere dikkat edip uyduğunuz sürece SEO uyumlu makale şartlarını neredeyse yerine getirmiş olursunuz. SEO Arama motorlarında da bu kurallara uyularak yazılan yazılar farklı bir aksi durum yoksa yer edinebilir.

SEO Uyumlu Makale Yazdırmak İstiyorum

SEO Uyumlu makale yazdırmak ve toplu yazılar için indirimli fiyat almak istiyorsanız aşağıdaki telefon numarasından bize ulaşabilir istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Sizlere en doğru cevabı vermek için elimizden geleni yapacağız.

SEO Uyumlu Makale için : 0539 846 37 89

Neden SEO Uyumlu Makale

Yazımızla alakalı İnternet üzerinde neredeyse aynı sonuçları alacağınız bir çok Web sitesi olabilir bu da şunu göstermektedir. Yazılacak olan makalenin özellikleri ve kurallarının yukarıdaki ölçütlere uyması ve gerçek anlamda özgün olması şarttır.

SEO uyumlu makale yazdığınız taktirde mutlaka arama motorlarından geri dönüş olarak sıralamalarda yükseldiğinizi göreceksiniz. Bunun adı da organik reklamsız arama motorlarında yükselme demektir.

SEO ve Web Sitesi Tasarımı gibi konularda her zaman bana aşağıdaki form üzerinden veya iletişim sayfası üzerinden sormak istediğiniz konuları yazabilirsiniz. Size en kısa süre içinde yanıt vermeye çalışacağım. Şimdiden hepinize iyi çalışmalar diliyorum.

Seo Uyumlu Makale