PHP Öğrenmek İstiyorum

PHP Öğrenmek istiyorum : PHP yazılım dilini Web tasarım camiasında duymayan yoktur. PHP dilinin özelliklerini aşağıda maddeler halinde belirteceğim ama odan önce biraz sizlere nasıl artıları vardır ve Php dili öğrendikten sonraki aşamaları anlatmak istiyorum. PHP dili yaygın olarak kullanılan Apache server (Apache sunucu) tarafında çalışan bir yazılım dilidir. Bilgisayarınızda kurulu veya uzak sunucu vasıtasıyla yaptığınız PHP kodlarını çalıştırabilirsiniz.

PHP yazılım dili belirgin avantajlarından birisi de İnternet ortamında sınırsız çözüm ve açık kaynağa sahip olmasıdır. Bu özelliği PHP dilinin gelişmeye açık olduğunu göstermektedir. Karşılaşılan bir sorun veya bir çözüm için üretilen bir çok çözümü İnternet üzerinden aratarak kolayca çözümünü bulabilirsiniz.

PHP Dilininin Avantajları Nelerdir?

php nasıl öğrenilir?
php nasıl öğrenilir?

PHP dilinin avantajlarını sizlere aşağıda maddeler halinde sıralıyorum;

  • PHP dili server dönüş hızı(server response speed) oldukça yüksek seviyelerdedir. Yeni PHP sürümlerinde bu hız gittikçe olumlu tarafa doğru artmaktadır.
  • İnternet üzerinde kaynaklarının ve çözümlerin oldukça fazla ve seçilebilir olması.
  • Kod yazımı gerçek anlamda çok hızlıdır. Anlaşılabilir bir syntax kod yazım şekli vardır.
  • PHP geliştirmeleri için seçebileceğiniz birden çok kod yazım editörü vardır.
  • Dünyanın en gelişmiş ve en yaygın 3 sitesi de PHP alt yapısında yazılmıştır. (Google, Facebook, Twitter)
  • Bu dili bildiğiniz taktirde iş imkanları da sizin için artmış olacaktır.(tecrübeye de dayalıdır)
  • Son olarak da öğrenmesi kesinlikle kolay bir dildir.

Kolay öğrenilebilmesi bu dilin ne kadar iyi olduğunun bir göstergesidir.

PHP Kod Örneği

Ekrana Merhaba dünya yazdıran bir PHP kod örneği yapalım. (PHP sanal sunucusunun bilgisayarınıza kurulmuş olması gerekmektedir.)

<?php

   echo "Merhaba Dünya";

?>

 

PHP Dili Nasıl Kullanılır?

PHP dili İnternet üzerinde geliştirilmek üzere tasarlanmış kod bloklarını oluşturmaya imkan veren sunucu taraflı çalışan bir yazılım dilidir. Bünyesinde veri tabanı barındırabilen ve bu veri tabanından işlemler yaptırmayı sağlayan geniş bir alt yapıya da sahiptir.

PHP Öğrenmek İstiyorum : PHP dilinin kullanılması sanal sunucu programının kurulumu ve bir PHP editör ile gerçekleşmekte olup bu konu üzerine web sayfamızdaki sanal sunucu kurulumu yazıdan da geniş bilgi alabilirsiniz.

 

PHP Dilini Bilmenin Artıları Nelerdir?

Bu dili bilmenin artıları tabi ki de sizin kendinizi ne kadar geliştirmiş olduğunuzla doğru orantılı bir şekilde belirlenmektedir. Bu dili ne kadar iyi biliyorsanız muhtemel olarak sizlere o kadar fayda sağlayacaktır. Diğer yazılım dillerine göre yaygın kullanımı sizin için artı bir değer tabi ki de oluşturacaktır.

PHP Öğrenmek İstiyorum