Meta Title Etiketi

Seo Meta Title
Seo Meta Title

Meta Title Etiketi : Kısaca bir Web sitesi için başlık niteliğindedir. Web sitesi içinde tanımlanan kullanıcılara ve arama motorlarına gözüken o sayfaya ait her sayfa için farklı verilebilen bir başlıktır. Bu başlığın özelliği belli bir karakter uzunluğunda girilmesi ve SEO yani arama motoru optimizasyonu yaparken doğru kullanımda ciddi geri dönüş alabileceğiniz bir meta etiketidir. Arama motorlarının Bu Meta Title etiketi için belirlediği bir takım kullanılma koşulları vardır.

Meta Title kullanımı hakkında tüm sorularınıza bu makale içinde eminim ki yanıt alacaksınız. Sizlere meta title etiketinin nasıl kullanılması gerektiğini ve bir site içinde nasıl yazıldığını göstermek için bir örnek yapacağım.

Önemli Not: Meta title etiketini nasıl kullanırsanız kullanın yazacağınız başlık mutlaka özgün ve bir yerden alıntı yapılmamış olması gereklidir.

Meta Title Kullanım Örneği

Meta title kullanımı aslına bakılacak olursa oldukça basittir. Aşağıda sizlerle bu meta title etiketinin nasıl kullanılması gerektiği hakkında bir takım bilgiler de paylaştım. Kendinize rehberlik ederek kodu sitenize ekleyebilirsiniz.

Örnek Kod:

<head>
  ..
  <title>HTML Geri Sayım Kodu | Siteye Ekleme | HTML ve jQuery Kullanımı</title>
  ..
</head>

 

Meta Title Kullanım Koşulları

Meta Title kullanımı ile alakalı genel geçer olan yazım kurallarını aşağıda liste halinde sizinle paylaşmak istiyorum. Bunun için yapmanız gereken ve nasıl içerik üreteceğinizi de ipuçlarını maddeler halinde vereceğim.

  • Yazılacak olan Meta Title :  Minimum 60 –  Maksimum 70 karakter uzunluğu olacak şekilde ayarlanmalıdır.
  • Daha önce bir yerde yazılmamış tamamen sizin ürettiğiniz benzersiz bir özgün başlık olması gerekiyor.
  • Yazım yanlışı yapılmaması gerekmektedir. Arama motorları bu konuda oldukça hassasdır.
  • Yazdığınız başlık ürettiğiniz içerikle doğrudan ilişkili olmalıdır. Sayfa içinde konusu olmayan başlığı girmemelisiniz.
  • Başlık yazılırken bazı anahtar kelimeleri bu karakterler ile ayırabilirsiniz.
  • :| , > , /
  • Web sitesi Html kodları içinde Meta title etiketi mutlaka Head etiketi içine yazılmalıdır.

Yukarıdaki kurallar ile Google Arama Motoru‘na “geri sayım kodu” anahtar kelimesi yazıldığı zaman nasıl bir sonuç çıkıyor aşağıda görelim.Meta Title Kullanım Örneği

Yukarıdaki kurallar ile Yandex Arama Motoru‘na “geri sayım kodu” anahtar kelimesi yazıldığı zaman nasıl bir sonuç çıkıyor aşağıda görelim.Meta Title Karakter Uzunluğu

Web Tasarım ve Html Meta Etiketleri hakkında tüm sormak istediğini soruları aşağıdaki form üzerinden bize ulaştırabilirsiniz. Sizlere en kısa süre içinde geri dönüş yapmaya çalışacağım. Hepinize iyi çalışamalar diliyorum.

Meta Title Etiketi