Kurumsal Web Sitesinde Olması Gerekenler

Kurumsal Web Sitesinde Olması Gerekenler, Web sitesi tasarımında çok farklı bir alan olan kurumsal Web tasarım dikkat edilmesi gereken ve yapılacak site üzerinde çalışılarak daha iyi ne olabileceği hakkında fikir alışverişi yapılması gereken konular arasında yer alır. Bu tarz Web siteleri hakkında kesinlikle siteyi talep eden tarafın daha önceden bu konuyu araştırmış ve ne istediğini gerçekten biliyor olması şarttır. Aksi taktirde Web sitesinin yapımı karmaşık bir hal almaktan öteye gitmeyecektir.

Bu konuyla ilgili bir başka konuya değinmek istiyorum. Bu konuda Web sitenizi yapacak kişiyi gerçek anlamda iyi seçmeniz olacaktır. Kurumsal Web sitenizi konusunda uzman ve kendini kanıtlamış kişiler tarafından hazırlatmaya çalışmalısınız. İş hayatında olduğu gibi bu kişiler süreçleri iyi yöneteceği için tüm işi sizin de başınızı ağrıtmadan yapacak ve sizlerin sunumuna açacaktır. Durum böyle olunca her iki taraf da memnun kalacaktır.

Web Sitesinden Beklentiniz Nedir?

Bir Web sayfasından beklentinizi Web sitesini yaptırmadan önce belirlemeniz gerekmektedir. Bunu sizlere şunun için söylüyorum, Web siteleri yapılmaya başlandıktan sonra başka bir konu hakkında başka bir Web sayfası haline getirilmeleri neredeyse imkansızdır. Bu yüzden Web sitelerinin üzerinde ufak tefek değişiklikler yapılmaktadır ancak büyük çaplı düzeltmeler tamamen web site yazılımının değişmesine neden olmaktadır.

Bu nedenle Web sitenizden ne beklediğiniz çok önemlidir. Ben Web sitemde şu özelliği de istiyorum bu Web sitesinde bu özellik var? ben de niye yok gibi soruları sormamanız için isteklerinizi ve beklentilerinizi önceden yazılımı yapacak kişilere aktarmanız sizin lehinize olacaktır.

Beklentileriniz ne kadar yapılması zor iste bunlar zaman açısından fiyat olarak değerlendirilip sizlere sunulacaktır.

 

Kurumsal Web Sitesi için Ön Çalışmalar Nasıl Olur?

Kurumsal web sayfalarının ön hazırlıkları çok önemlidir. Bunun sebebi ise kurumların hata lüksünün olmamasıdır. Hatalı yazılmış bir virgül bir harf ve bir rakam bile çok ciddi miktarlarda zararlara sebebiyet verebilir. Sadece kurumsal web sitelerinin de değil tüm web siteleri yapılırken mümkün olduğunda titizlikle hazırlaması gerekmektedir.

Kurumların Web Sitesi için Hazırlaması Gereken Veriler Neledir?

  • Hangi sektörde yer aldığı.
  • Rekabet edeceği firmalar.
  • Tam olarak nasıl bir web sitesi istediği.
  • Web tasarımının nasıl olacağı.
  • Web sitesinin içindeki yazı ve içerikler nasıl konumlandırılmalı?
  • Alan adı seçimi.

Hazır Kurumsal Web Siteleri

Kurumsal web sitelerinde hazır paketlerden ziyade özel yapım Web sitelerini önermekteyiz bunun yanında sizlere hazır paket Web sitelerini de önermekteyim. Bunu önermemin nedeni ise başlangıç olarak uygun miktarlarda işler çıkarabiliyor olmanızdır. Bu Web siteleri iyidir ancak isteklerinizi bir yere kadar karşılayabilirler. Bir noktadan sonra özel çözümler almanız gerekmektedir.

Umarım bu yazım sizler için faydalı olmuştur. Her hangi bir konu hakkında bana yazmak isterseniz aşağıdaki kutuları doldurarak bana ulaşabilirsiniz. Hepinize iyi çalışmalar.

Kurumsal Web Sitesinde Olması Gerekenler