Google Harita Ekleme

Google Harita Ekleme : Web sitesine harita ekleme oldukça basit bir işlemdir. Web üzerindeki harita yazılımı olan neredeyse tümünden sitenize dinamik bir şekilde ekleme yapmanız mümkündür. Bunu mümkün kılan yapılan bu harita yazılımlarının kusursuz yapılması ve dışarıya embed kodunun verilmesidir.

Dış siteler için verilen bu harita embed kodlarını dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Bunun için çıkartılmış API‘ler yardımıyla da daha gelişmiş harita kullanım şekilleri oluşturabilirsiniz.

siteye harita ekleme

Web Sitesine Google Harita Ekleme

Linkteki Google haritalarının olduğu linki açarak bu link üzerinde açılan haritanın arama bölümünden sitenize yerleştirmek istediğiniz adresi aratmanız gerekmektedir. Aratıp bulduğunuz adresi bir sonraki adım olan siteye yerleştireceğiniz kodu almada.

Bu kodun alınması oldukça basittir. Alanı işaretledikten sonra sol en üstteki menü tuşuna basarak sol menünün açılmasını sağlıyoruz. Açılan pencere üzerindeki paylaş butonuna tıklıyoruz. Ardından haritayı yerleştir diyerek önümüze gelen penceredeki kodu alıyoruz.

Aldığımız bu kodu Web sitemizin HTML bölümünde bulunan ilgili yere yapıştırıyoruz. İşlemimiz böylelikle tamamlanmış oluyor.

Sol Üsteki Menü Tuşu -> Paylaş -> Haritayı Yerleştir

Google Haritaları Aç

Google Haritasının Avantajları

Google üzerinden aldığımız haritanın bir çok özelliği vardır bunları sizlerle aşağıda maddeler halinde paylaşıyor olacağım:

Web siteniz üzerinde harita eklenmesi Web sitenizin ziyaret oranın artmasını sağlamakla birlikte aynı zamanda kullanıcıların işletmenizin tam olarak hangi konum üzerinde bulunduğunu görüntüleyebilir bu şekilde de siteniz kullanıcı dostu bir site olmuş olur.

Google Haritalarda Nasıl Yer İşaretlerim

Mevcut işletmenizin Google üzerinde bir kaydı yok ve insanlar haritalar üzerinden işletmenizi aradıklarında her hangi bir sonuca ulaşamıyorlar. Bu olay çoğu işletmenin karşılaştığı bir durumdur. Google özel çalışmaları arasında işletmeler için yapmış olduğu bir platform bulunmaktadır. Bunun adı da Google My Business olmakla birlikte Türkçe olarak Benim İşletmem olarak geçmektedir.

Google My Business girişi için bir gmail hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Bu hesapla Google üzerinden işletme hesabı oluşturabilir ve işletmenizi Google Haritalara ekleyebilirsiniz. Bu sayede işletmenizi araya insanların size daha çabuk ve etkili bir şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Detaylı sorularınız için aşağıdaki bölümden bana yazabilirsiniz. Hepinize iyi çalışmalar diliyorum arkadaşlar.

Google Harita Ekleme