Adsense Nedir?

Adsense nedir? : Adsense Web sitenize reklam yayınlayarak gelir elde etmenize yarar. Adsense bir google ürünüdür. Adsense‘in genel amaçı Web sitenizin içine sizin belirlediğiniz uygun boyutlardaki reklamları yayınlayarak tıklandıkça ve gösterim yapıldıkça size gelir sağlamaktır.

Google Adsense Kayıt Olmak veya Giriş Yapmak İçin Tıklayın.

Adsense üzerinden gelir elde etmeyi kısaca sizlere anlatalım.

  • Web sitenizi adsense kayıt ettiriyorsunuz.
  • Onay sürecinden geçmeyi bekliyorsunuz.
  • Onay sürecinin hemen ardından Web siteniz için banner/reklam alanları oluşturuyorsunuz.
  • Oluşturduğunuz reklam alanlarına Google Adsense üzerinden aldığınız hazır kodu yapıştırıyorsunuz.
  • Web sitesinde ilgili yerlerde reklamlarının eğer Google Tarafından bir sorun yok ise yayınlanmaya başlayacaktır.
  • Web sitenizde reklamlar gösterildiği anda Adsense gösterim ve tıklamaları bir çeşit algoritmayla sayar ve hafızasına alır.
  • Tıklama ve gösterim oranları sonucunda panel üzerine bu yansıtılır.
  • Biriken ödemelerinizi toplam 200 Lira olduğu zaman belirttiğiniz kart bilgilerine gönderim yapar.

Genel olarak süreç bu doğrultuda ilerler. Eğer Google Adsense Reklamlarını Web siteniz içinde doğru konumlandırırsanız ve abartı bir şekilde reklam yerleştirmezseniz mutlaka reklamlara tıklanacaktır. Eğer belli bir süre tık almazsanız hiç bir şekilde tanıdıklarınıza tıklatmaya çalışmayın.

Adsense Nasıl Para Kazanılır?

Adsense bir Google ürünüdür. Bu platformda para kazanmayı hedeflemek ilk yapmanız gereken şey olmamalıdır. Sizin ilk amacınız Web sitenize özgün içerikler yazıp daha çok kullanıcıyı web sitenize çekmek olmaktır. Bu doğrultuda Web sitenize giriş yapan yeni kullanıcılar kazanma oranınızı artıracaktır. Bu bir yöntemdir. Kendi yöntemlerinizi uygulayarak çok farklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Not: Kesinlikle Web sitenize yerleştirdiğiniz reklamlara tıklamayınız. Tıkladığınız taktirde Google bunu anlayıp reklamlarınızı iptal edebilir ve sizi Adsense üzerinden o Web sitesini ban’leyebilir. Sakın sahte tıklama yapmayın kesinlikle uzak durun!

Adsense Site İncelemesi

Bu işlem genellikle en fazla 3 gün sürer, ancak bazı durumlarda biraz daha uzayabilir. Her şey hazır olduğunda size e-posta göndereceğiz.

Bilgisi alıyorsanız Web sitesi reklam verilmeye uygun olup olmadığını gereçten kontrol ediliyor demektir. Verilebilecek tam bir kontrol bitme zamanı olmadığından size şu gün şu saat diliminde incelemeniz biter diyemiyorum. Sabırla beklemenizi size öneririm.

google adsense inceleme
google adsense inceleme

Kazandığım Paraları Google Ne Zaman ve Nasıl Gönderiyor?

Google üzerinde sağlamış olduğunuz gelirler sisteme kayıt ettiğiniz kayıtlı bilgilerinize gönderilmektedir. Kazanılan gelirlerin gönderdim yapılma sınırı vardır. Gönderim yapma alt sınır200₺ ‘dir. 200₺ – alt sınırını geçtiğiniz taktirde dilediğiniz zaman kazandığınız geliri kullanabilirsiniz.

Not: Google Adsense‘i gerçek bir gelir kapısı olarak görüp sadece bütün hayatınızı buna adamayın. Ek gelir olarak düşünün bir gün işler daha da büyürse reklam için daha farklı stratejiler üretebilirsiniz.

Şimdiden herkese kolay gelsin. Sormak istediğiniz soruları aşağıdaki form üzerinden bana iletebilirsiniz.

Adsense Nedir? Ne İşe Yarar?