Güvenli Web Sitesi

Güvenli Web Sitesi : Web sitesinin güvenli olmasının sağladığı avantajlardan bahsetmeden önce sitenizi nasıl koruduğu hakkında bilgi vermek ve bu konu hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum. Web sitenizin güvenli olması ve SSL güvenlik sertifikasının olması her hangi bir bot yazılımı veya kötü amaçlı yapılan saldırılara karşı SSL paketi ne kadar iyiyse o kadar sitenin savunması iyi olmaktadır.

Bunun dışında Web sitesinin güvenli olmasının Arama motorları ve Kullanıcı topluluğu tarafından da olumlu etkilere sahiptir. Güvenliğin Web siteleri için asıl ele alınması gereken güvenli konularını aşağıda sizlere maddeler halinde belirtiyorum.

  • Site Saldırılarının Engellenmesi
  • Arama Motorlarında Güvenlik Sertifikasının Etkisi
  • Güvenlik Sertifikası Kullanıcı Etkileri

Bu 3 ana başlıkta Site içindeki güvenliği sizinle aşağıda ele alıp detaylıca inceleyeceğiz.

Site Saldırılarının Engellenmesi

Site saldırıları Web tasarımın siyah tarafındadır. Benim ilgilendiğim taraf Web tasarım ve diğer konular da hep beyaz taraf olmuştur. Bu konuyla alakalı çok fazla bilgiye sahip değilim ancak size kesinlikle söylemek istediğim bir kaç şey var, Sitenizin içeriğinin ne olduğuna bakmazsızın kesinlikle her türlü saldırılara karşı sitenizde Güvenlik sertifikasının olması kesinlikle saldırılara karşı avantajınıza olacaktır.

SSL Güvenlik sertifikasının kurulu olduğu sitelerde genel olarak güvenlik problemleri çıkmamaktadır ve aldığınız güvenlik sertifikası paketine göre de site içerikleriniz garanti altında olmaktadır. SSL güvenlik sertifikası Paketlerini sunucuyu aldığınız site üzerinden veya başka bir firmadan alabilirsiniz.

Arama Motorlarında Güvenlik Sertifikasının Etkisi

Arama motorlarında güvenlik sertifikasının etkisinin olduğunu geçenlerde yayınlanan arama motorlarının yayınladığı makalelerden bilmekteyiz. Sitenizin kullanıcı haklarını korumak için aldığınız Güvenlik sertifikaları arama motorları içinde büyük önem arz etmektedir. Sitenizi üst sıralara çıkarmak için gerçekten iyi bir fırsat olabilir.

Sitenizin SSL Güvenlik sertifikası almadan önceki halinde bir sorun yoksa SSL Güvenlik sertifikası aldıktan sonra sitenizde de bir sorun yoksa arama motorlarında üst sıralara çıkmanız gerekir.

Güvenlik Sertifikası Kullanıcı Etkileri

Güvenlik sertifikası çoğu kullanıcı üzerinde olumlu etki bıraktıkları kesin bir bilgidir. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sitenizi gezerken verilerinin korunması ve saklanması en önemli hizmetlerden biridir ve çoğu kullanıcı da buna dikkat etmektedir.

Sitenizi yeni ziyaret eden ve sattığınız ürünleri veya sergilediğiniz bilgilerin güvenli olduğunu kullanıcıya göstermeniz sizin için artı değer olacaktır.

Güvenli Web Sitesi