Emlak Sitesi Kurmak

Emlak Sitesi Kurmak : Emlak sitelerinin açılması için emlak sitesi sektörde bir fiil bulunmuş olmanız gerekmez. Bu işi daha önceden yapmış kişilerin yardımıyla hangi verilerin toplanıp nasıl bir yazılımın yapılacağı hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu işlem için de istediğiniz dili kullanabilirsiniz. Dilediğiniz Web yazılım diliyle emlak sitesi yazılımı yapabilirsiniz. Bu tarz sitelerin kullanıcı etkileşimi oldukça yüksek olduğu için ön yüz yani (front-end) bölümü iyi tasarlanmalı veya kurgulanmalıdır.

Kullanıcı için kolay kullanım olacak tasarımlar seçilmeli ve neredeyse her kitlenin anlayabileceği kolay ve anlaşılır ön yüz tasarımlarının olması gerekmektedir. Profesyonel emlak sitesi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Emlak sektörü üzerine piyasa da bir çok site vardır. Ancak bir çoğu kullanılmamaktadır veya az emlak içeriğine sahip olduğu için güvenilirliği için tercih edilmemektedir.

Emlak Sitesi Nasıl Kurulur?
Emlak Sitesi Nasıl Kurulur?

Emlak Sitesi Nasıl Olmalı?

Emlak sitesinin nasıl olması gerektiği aslında kullanıcılarla doğru orantılıdır. Kullanıcıların genel olarak bir emlak sitesinden beklentisinin neler olduğu araştırılıp bu doğrultuda yazılım ve ön yüz çalışmaları yapılması doğru olacaktır. Bir emlak sitesinin yeterliliği hakkında size en doğru bilgiyi emlak işini yapanlar sunacaktır. Doğrudan emlak çalışanlarından alınan bilgiler doğrultusunda çalışmalarınıza ivme kazandırabilirsiniz.

Size bir emlak sitesinde olması gereken özellikleri aşağıda liste halinde veriyor olacağım,

  • Tüm kullanıcı kitlesine hitap etmeli.
  • Kolay tasarım ve kullanım olması gerekir.
  • Sayfaların hızlı açılması önemli değişkenlerden biridir.
  • Anlaşılır yazı fontları ve fotoğraf seçimi.
  • Emlak ölçütlerinin iyi belirlenmiş olması gerekmektedir. (Sene, Konut Tipi, Satılık mı? Kiralık mı? vs..)
  • Site içi gelişmiş bir arama motoruna sahip olmalı.
  • Filtreleme sistemi iyi olmalı kullanıcıların aradıklarını zorluk çekmeden bulası önemli bir etkendir.

Bu ve bunun gibi amacınız doğrultusunda daha fazla madde çıkartılabilir. Projenize uygun en temel yapılması gereken maddeleri sizde oluşturabilirsiniz.

Emlak Sitesi Örnekleri

Size piyasa üzerindeki en iyi emlak sitelerini örnek olarak vereceğim bu siteler üzerinden emlak yapacağınız emlak sitesinin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Web tasarım konusu hakkında yazmak istediklerinizi aşağıdaki form üzerinden bana ulaştırabilirsiniz. Sizlere en kısa süre içinde yardımcı olmaya çalışacağım. Şimdiden hepinize iyi çalışmalar diliyorum.

Emlak Sitesi Kurmak