Ana Makinesinin Sunucu Dns Adresi Bulunamadı

Ana Makinesinin Sunucu Dns Adresi Bulunamadı : Bu hatayla karşılaştığınız zaman muhtemelen Web siteniz çalışmıyor veya bir hata içine girmiş durumda olması muhtemeldir. Bu tarz hataların çözümü çok basit olmasa da kesinlikle yolu vardır. Bu hatanın çözüm yolları hakkında sizlere ip uçları vereceğim ancak vereceğim çözüm yöntemleri tam olarak probleminizi çözemeyebilir. Yazının sonuna kadar mutlaka okumanızı önermekteyim.

Sunucudan sunucuya değişiklik gösteren ayarlar dizisi kesinlikle bu hataların tek bir çözüm yöntemi olmadığını göstermektedir. Bu sebepten dolayı benim bu hatalar ile karşı karşıya kalıp çözüm yötemlerini biriktirmem gerçek anlamda sizlerin şu anda işinize yarayacaktır.

Not: Sorunu çözmeye çalışmadan önce domain ve hosting hizmetini aldığınız firmalara danışmanızı önermekteyim.

Web Sitesine Erişilemiyor Dns Hatası
Web Sitesine Erişilemiyor Dns Hatası

DNS Adresi Bulunamadı Çözüm Yöntemi

Yukarıda da belirttiğim gibi hata genel olarak tek bir yerde olmayabilir. Benim daha önce tecrübe edindiğim bu hatayı çözmüş olduğum yöntemleri sizlerle paylaşıyor olacağım. Bu hatanın kaynaklanma nedeni domain şirketi de olabilir hosting şirketi de olabilir.

  • Domain (Alan Adı) satın alındıktan 1 hafta sonra çalışır durumda olsa bile eğer e-posta onayı yapılmamışsa Domain (Alan Adı) kaynaklı kapanmaktadır. (Bu yeni bir yöntemdir. Domain şirketinize bunu sorunuz.)
  • Domain (Alan Adı) alınan firma üzerinde bulunan size verilmiş domain kontrol paneli üzerinden hosting dns adresleriniz mutlaka cPanel üzerinden doğru ve eksiksiz girdiğinize emin olun.
  • Hosting (Sunucu) alınan firma üzerinde domain adına oluşturulmuş klasörlerin veya oluşturma yöntemlerinin eksiksiz ve hatasız yapılması gerekmektedir.

Yukarıdaki maddelere dikkatlice okuyup yaptıklarınızın eksik olmadığınızı düşünüyorsanız mutlaka hizmet aldığınız domain ve hosting firması ile iletişime geçmelisiniz.

Hosting DNS Adresi Nasıl Alınır?

Hosting Dns adresleri sizlere açılmış hosting paketi üzerindeki sayfada yazmaktadır. Bazı hosting (sunucu) sağlayıcıları Web sayfaları üzerinde bunu yazmaktadır ancak bazıları da Sizin kontrol panelinize yazmaktadır. Bulamamınız halinde bunu Hosting (sunucu) firmanıza sormanızı tavsiye ederim.

DNS Adresleri Ne Zaman Yönlenir?

Domain üzerinden Sunucuya yönlendirmeler genelde 4 saat sürmektedir. Ancak bunu tekrar söylemek isterim ki bu firmalar arasında değişen bir saat dilimidir. Kesinlikte tam bir bilgi almak için Domain ve Hosting firmanıza bunu sormanızı önermekteyim.

Bu ve bunun gibi sorunlarınızı aşağıdaki form üzerinden bana gönderebilirsiniz. Sizlere en kısa süre içinde cevap vermeye çalışacağım. Şimdiden hepinize iyi çalışmalar diliyorum.

Ana Makinesinin Sunucu Dns Adresi Bulunamadı