Google SEO Uyumlu Makale

Bir başka Google Seo Uyumlu Makale yazımızda sizlerle bir şey paylaşmanın gururunu yaşamaktayım. Umarım anlattığım şeyler yapacağınız işlerde ve Web TasarımGoogle SEO öğrenme hayatınızda bir işinize yarar.

Seo yapmak başlı başına maliyetli ve bir o kadar da uzun bir işlemdir. Bu konuyla alakalı daha önceki makalelerimde yazmış olduğum bilgilerden de faydalanabilirsiniz. SEO işlemi yapmanın bir çok basamağı olduğundan da bahsetmiştik bugün bu makalemizde sizlerle konunun başlığından da anlaşılacağı gibi Google Seo uyumlu makale (Text) nasıl hazırlanır onu bir nebze anlatmaya örnekler vererek göstermeye çalışacağım.

Öncelikle sizlere Makaleden bahsetmek istiyorum. Ve makale yazmanın Web sitesine olan faydaları sitenin Arama motorlarında listelenmesi hakkında etkisini sizlerle detaylıca paylaşmak isterim.

Makale nedir?

Makale, bir işi iyi bilen tarafından uzman olduğu bilgiyi detaylıca eksik olmadan, mümkün olduğunca hatta hiç yanlış bilgi vermeden o konuyu yazılı olarak dile getirmesidir.

Web sitesi içinde güncel makale yazılması çok ama çok önemlidir. Arama motorlarında hedeflediğiniz kelimelerde iyi bir sıralama almak istiyorsanız bu gerçekten önemlidir. Makale yazma kurallarını sizle aşağıda paylaşıyorum. Makalenizi bu kurallara uygun yazdığınız taktirde Arama motorlarında listelenme başlama ihtimaliniz artacaktır.

Google Seo için Makale Nasıl Yazılır?

  • Google Seo için yazılan yazıların eksiksiz yanlış olmaması gerekir.
  • Yazılan makalenin belli bir uzunluk da olması şartı vardır.(300 kelime)
  • Yazdığınız yazılarda seçtiğiniz başlığı yazının içinde %4 olarak geçirecek şekilde yazmanız gerekmektedir.
  • Makalenizi yazarken mutlaka fotoğraf, resim veya o konuyu kişiye daha iyi anlatabilecek objeler seçilmesi.
  • Yazı dilinin akıcı olması gerekmektedir.
  • Karmaşıklıktan uzak durulmalı ve anlatmaya çalıştığınız şeyi doğrudan anlatmanız gerekir aksi taktirde yazdığınız metinden istediğiniz verimi maalesef alamazsınız.
  • Noktalama işaretlerine mümkün olduğunca dikkat etmeliyiz.

Yukarıdaki kurallar benim şahsi olarak gözlemlediğim ve uyguladığınız taktirde iyi bir şekilde geri dönüş alabileceğiniz bilgilerdir.

Önemli Not: Web sitenize Google SEO için içerik yazdırmak istediniz ve bir makale yazarı buldunuz. Konuştuğunda size Google da istediğiniz kelimede garanti çıkacak makaleler yazdığını söyledi ve sizi bir takım sözler verdi. Kesinlikle ama kesinlikle inanmayın bakın altını çizerek söylüyorum Google sıralama algoritmasını kimse tam olarak bilmiyor ve kimse size Google ile alakalı kesin konuşamaz veya 100% oran veremez.

Google sıralama algoritması tamamen gizli tutulmaktadır. Siz makaleleriniz mümkün olduğunca kendiniz yazmaya çalışın sizin işiniz konusunda uzman olmayan kişilere kesinlikle makale yazdırmanızı önermem bu benim şahsi fikrimdir.

Makalelerinizi uygun bil dille ve düzenli bir şekilde yazdığınız taktirde yukarı basamak basamak çıktığınız göreceksiniz. Buradaki en önemli faktör de sabretmek ve sonuçların listelenmesini beklemek olacaktır. Şunu da belirtmek isterim bir makalenin Google da sitenizin sıralamasını etkileme süresi de 3 veya 6 ayı bulmaktadır.

Şimdiden iyi çalışmalar diliyorum.

Google Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?