İnternet Sitesi Zorunluluğu

internet sitesi zorunluluğu : Web sitesinin TTK(Türk Ticaret Kanunu) tarafından çıkarılan madde uyarınca dolaylı halde yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Bu kanunun zorunlu hale getirilmesinin işletmeler açısından çok büyük faydaları bulunmaktadır.

Bunlardan sizlere detaylı bir şekilde bahsedeceğim ancak bu yazımdaki hiç bir şeyin bir geçerliliğinin olmadığını altını çizerek belirtmek isterim ayrıca söyleyeceklerim Türk Ticaret Kanununu destekler nitelikte olup hiç bir şekilde bu kanun hakkında eleştirel bir söz kullanmayacağımı yazıma başlamadan önce bildirmek isterim. Türk Ticaret Kanununun çıkartmış olduğu bu kanunun şirketiniz için ne kadar değerli olduğundan sizlere anlatacağım.

TÜRKİYE
TÜRKİYE

Neden Web sitesi Yaptırmalıyım?

Web sitesi yaptırmanın asıl amaçlarından birisi işletmenizin dünya çapında bilinirliği arttırma’dır. Bu kanunla birlikte İnternet sitesi yaptırdığınız taktirde tüm dünya üzerindeki işinizi araştıran kişilerin sizi bulma olasılığı artacak ve bu şekilde bu da işlerinize yansıyacaktır.

İster dünya çapında isterseniz de sadece belli bir bölgeye iş yapın Web sitenizin olması sizin için bir artı kazandıracaktır. Aşağıda İnternet sitesi zorunluluğu işletmenize kazandıracağı artılardan maddeler halinde bahsedeceğim.

 • Web Tasarımınız dünya çapında bilinirliğinin olması.
 • Arama motorlarında listelenmesi ve müşterilerinizin size daha kolay bulabilmesi.
 • Çağımızın İnternet çağı olduğunu düşünürsek Web sitesinin olması gerçek anlamda işletme için iyi olacaktır.
 • İnternet siteniz üzerinde şirketiniz hakkında detaylı bilgi verebilir onlardan mesaj alabilirsiniz.
 • Müşteri potansiyelinin gerçek anlamda artması.

Bir İnternet Sitesinde Olması Gerekenler

İnternet sitesinin kurulumunun ne kadar değerli bir işlem olduğunu ve işletmenize ne kadar değer katacağından bahsettik ancak Web sitesi içeriğinin ne olması gerektiğinden bahsetmedik. Sizlere naçizane kural olmayan İnternet sitesinde olması gereken tamamen kendi görüşlerimi yazmak istiyorum aşağıda bunları maddeler halinde sıralıyorum bunları detaylı bir şekilde inceleyebilir Web sitesi taleplerinizi bu şekilde verebilirsiniz.

 • Ana sayfasının müşterinin ilgisini çekecek şekilde bol fotoğraflı olması gerekmektedir.
 • İşletmenizi anlatacak içeriklerin olması gerekir.
  • Hakkımızda, Biz kimiz veya yönetim kurulu sayfaları gibi..
 • İşletmeniz ne yaptığına dair fotoğraf galerisi.
 • Müşterilerinizin size ulaşabilmesi için iletişim bilgilerinin olduğu sayfa.

Web sitesi yapımıyla alakalı aklınıza takılan tüm sorular aşağıdaki form üzerinden bize iletebilirsiniz. Sizlere en kısa süre içinde yardımcı olamaya çalışacağım.

[ninja_form id=2]

İnternet Sitesi Zorunluluğu