Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir?

Mobil uyumlu web sitesi diyince aklımıza ilk gelen yapılan Web Tasarımın akıllı cihazlarda, tablet ve bilgisayarlarda uyumlu olarak çalışmadır. Genel olarak mobil uyumlu web sitesi de bu anlama gelir. Tüm mobil cihazlarda sorunsuz dizilime her koşulda geçebilen ve görünümü her cihazda kusursuz olan tasarıma duyarlı tasarım veya mobil uyumlu web tasarım denilmektedir.

Web sitelerinin mobil uyumlu olması artık bir ihtiyaç değil bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu konunun neden zorunluluk haline geldiğini de sizlere aşağıda maddeler halinde açıklayayım;

  • GençYaşlı her yaş aralığındaki bireyde değişik marka ve model mutlaka bir cihaz bulunmaktadır.
  • İnternet kullanımı artık mobil cihazlarda yakın tarihte git gide hızlı bir şekilde artmıştır.
  • Hızlı erişim için insanlar cep telefonlarını kullanmaktadır bu sebepten ötürüde mobil uyumlu tasarım şarttır.
  • Mobil duyarlı web tasarım arama motoru optimizasyonu için de altın değerindedir.
  • Üst sıralara çıkmanın algoritmasında mutlak bir parametre olarak yer almaktadır.

Sayacağımız bir çok nedenden dolayı mutlaka sizlere önerimiz Web tasarım yaptıracağınız zaman mutlaka mobil cihazlara uyumlu olacak şekilde yaptırmanızı öneririz.

mobil uyumlu site
mobil uyumlu site

Mobil Uyumlu Web Sitesi Fiyatları

Mobil uyumlu Web sitesi fiyatları nasıl belirlenir diye tam bir kalıba kesinlikle sokulamaz. Neden diye sorarsanız isteyeceğiniz tasarıma göre fiyatlandırma çok ama çok daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde fiyatlandırma hem sizi hemde Web sitesini yapacak kişi/kuruluşu mağdur etmemiş olursunuz.

Var Olan Sitemi Mobil Uyumlu Nasıl Yaparım?

Önceden bir Web sitesi yaptırdınız ve web sitenizi mobil bir cihazdan kontrol ettiğinizde mobil olmadığını gördünüz. Bu web sitesini nasıl mobil uyumlu yapabiliriz?

Öncelikle sizlere önerim Web sitesini yaptırdığınız kişiye bu talebi iletmeniz. Ardından olumsuz bir cevap aldığınız taktirde bu konu hakkında mutlaka bir deneyimli kişi/kuruluşa danışmanızı öneririm. Web sitenizi kesinlikle amatör kişilere teslim etmeyiniz. Bu konu çok hassas bir konudur, uzmanlık gerektirdiği için amatörlerle çalıştığınız taktirde bütün emekleriniz çöpe gidebilir.

 

Web Sitesi Şablonları ve Fiyatları

Web sitesi fiyatları önceden de söylediğim gibi kesinlikle bir kalıba sokulmamalı çünkü Web tasarım istenilen özelliklere bağlı olarak fiyatlandırılması farklı olabilir. İstekler bir araya getirilerek fiyat listesi oluşturulabilir.

Mobil Uyumlu Web Sitesi